بنیاد ایران شناسی-معاونت پژوهشی

انتشار ششمین جلد فصلنامه تخصصی «مطالعات ایرانشناسی»

تاريخ خبر: 1397/07/15

فصلنامه تخصصی «مطالعات ایرانشناسی» موفق شده است راه را در مسیر شناخت و معرفی تاریخ و فرهنگ جهان ایرانی بیش از پیش تعریض کرده و هموار نماید و ششمین شماره خود را بچاپ رساند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی و به نقل از معاونت پژوهشی بنیاد، ششمین شماره فصلنامه «مطالعات ایرانشناسی» مشتمل بر مقالاتی با موضوعات: «بررسی جغرافیای تاریخی راه ابریشم و نقش برجسته ایران در شکلگیری‌ آن»؛ «بررسی تطبیقی نگاره دیو در مکاتب نگارگری ایران از دوره ایلخانی تا پایان دوره قاجار»؛ «مهمان‌نوازی در فرهنگ عامّه و تأثیر آن بر گردشگری و ایرا‌نشناسی»؛ «نقش و نگار ایران بر تار و پود چکامه‌های پاول فلمینگ (قرن هفدهم میلادی)»؛ «فرایند تبدیل دو آتشکده به مسجد در ایزدخواست و استخر با استناد به شواهد موجود و منابع تاریخی»؛ «شناسایی راههای کاروانرو قرون پنجم تا دوازدهم هجری در بخشی از مرکز فلات ایران با استناد به کتیبه‌های اسلامی و نقوش صخره‌ای در استانهای اصفهان و مرکزی»؛ و در نهایت مقاله «بازتاب هویت ایرانی در عصر صفوی» است.

لازم بذکر است؛ فصلنامه تخصصی «مطالعات ایرانشناسی» به بهای 80000 ریال از طریق انتشارات بنیاد ایرانشناسی قابل دریافت است. علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بیشتر میتوانند به نشانی خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایرانشناسی، بنیاد ایرانشناسی، معاونت پژوهشی، طبقه دوم مراجعه نمایند و یا با شمارههای 88608925 (021)، دورنما: 88608922 (021) و یا رایانامه: Faslnameh@iranology.ir تماس حاصل نمایند. همچنین معاونت پژوهشی بنیاد ایرانشناسی امیدوار است تا همکاریهای‌ گرم و صمیمانه دوستان و پژوهشگران با فصلنامه در آینده نیز همچنان ادامه یابد.

کلیه حقوق برای وب سایت بنیاد ایران شناسی محفوظ است. ©١٣٩5

نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی،خیابان ایران شناسی،شهرک والفجر

طراحی و اجرا: اداره رایانه و فناوری اطلاعات