بنیاد ایران شناسی-معاونت پژوهشی

دومین شماره فصلنامه الکترونیکی «فرانما» منتشر شد

تاريخ خبر: 1397/07/15

دومین شماره از فصلنامه الکترونیکی «فرانما» در معاونت پژوهشی بنیاد ایرانشناسی تهیه و در سایت بنیاد به نشانی www.iranology.ir بارگزاری شد. فصلنامه الکترونیکی «فرانما» نشریه‌ای است در حوزه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با رویکرد پژوهشهای میان رشته ای ایرانشناسی و تأکید بر نقد این مطالعات. این فصلنامه در پی هموار کردن راه ایرانشناسان برای دسترسی به محتوای علمی در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی و به نقل از معاونت پژوهشی بنیاد، شماره دوم فصلنامه الکترونیکی «فرانما» شامل: مقالاتی از دکتر یعقوب آژند و سرکار خانم زینب قنبری با عنوان «تذهیب در قرآن‌های محمد ابراهیم قمی و احمد نیریزی»؛ سرکار خانم مریم حیدری با عنوان: «نسخ خطی دیوان شاعران پارسی گوی (قرن14-17 میلادی) در کتابخانه‌های ترکیه»؛ سرکار خانم فاطمه فریدی مجید با عنوان: «کتابخانه های مساجد قدیمی تهران»؛ جناب آقای حمید‌رضا آریان‌فر با عنوان: «تقویم البلدان؛ مرجعی مهم در جغرافیای ریاضی، معرفی و نقد کتاب تقویم البلدان اثر ابوالفداء»؛ سرکار خانم محبوبه غفوری با عنوان: «توصیف و شناخت استان مرکزی بر پایه فرهنگ عامه استان، نقد و بررسی کتاب فرهنگ عامه استان مرکزی» و جناب آقای مجتبی رضایی سرچقا با عنوان: «بازنمایی تصاویر ابنیه و اماکن شاخص در سفرنامه ناصرخسرو، نمونه موردی: توصیف مساجد» است.

از کلیه علاقه‌مندان به مباحث ایرانشناسی دعوت میشود تا با ارسال مقالات علمی خود به این نشریه، بنیاد را در انتشار فصلنامه الکترونیکی «فرانما» یاری نمایند.

کلیه حقوق برای وب سایت بنیاد ایران شناسی محفوظ است. ©١٣٩5

نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی،خیابان ایران شناسی،شهرک والفجر

طراحی و اجرا: اداره رایانه و فناوری اطلاعات